Arama

Endonezya sizlerin yatırım için varış noktanızdır. Zengin doğal kaynakları, genç ve teknik olarak eğitilmiş iş gücü, büyük ve gelişmeye devam eden yerel marketin, gelişen yatırım ortamı ve yüksek küresel profili ile birleşmesi Endonezya’nın dikkat çekici özelliklerinden sadece bir kaçıdır. 17 yıllık parlak demokratik yönetimden sonra istikrarın tam olarak sağlanması ile Endonezya’nın geniş ekonomik potansiyeli hayata geçmeye. Benzersiz Endonezya’ya yatırım yapmalısınız.

Endonezya, GDP’sinin 2014 yılında 870 milyar $’nı geçmesi beklenen Endonezya, Güneydoğu Asya’nın en büyük ekonomisi olmasının yanı sıra Asya’nın gelişmekte olan küresel kuvveti olmaktadır.

Endonezya’nın parlak ekonomisinin temelinde yatan politik istikrardır. Onlarca yıllık otokrasi ile yönetimden 17 yıl önce çıkan Endonezya, başarılı bir şekilde genç ve demokratik ülkenin politik istikrarını korumaktadır.

Küresel finansal kriz süresinde ve sonrasında ekonomik dayanaklılığını devam ettiren Endonezya devleti yatırım ortamı reformunun devam etmesi ve yatırım alanlarının güvenli ve ilgi çekici olması için çalışmalarına devam etmektedir.

Endonezya’da bol miktarda doğal kaynak çıkarılmakta olup büyük bir likit petrol gazı üretimi ve genişleyen bir madencilik endüstrisi mevcuttur. İhracatının büyük kısmını petrol ve mineraller oluşturmaktadır.

Endonezya büyük bir yapı değişimine girmektedir ve bu durum nüfus bakımından büyük katma değer oluşmaktadır. Üretici yaş grubu yüzdesi 2025 – 2035 yılları arasında nüfusun büyük çoğunluğunu oluşturmaya başlayacaktır.

Halkının %53’ünün şehirlerde modern bir yaşam tarzı ve artan alım gücuyle yaşamakta olduğu Endonezya, dünyadaki 4. büyük nüfusa sahip olan ülkedir.

Dünya Bankası tarafından, 185 ekonomide ve yerel yönetimler ve bölgesel seviyede seçilen şehirlerdeki iş yönetmelikleri ve uygulamalarının şirketlere maliyetini ölçmek amacıyla yapılan İş Yapma Raporu 2014 isimli çalışmanın kaynakları kapsamında Endonezya’da iş yapmanın maliyetine yer verilmiştir.