Arama

Tragate Bilgi Teknolojileri Firmasıyla Toplantı Düzenlendi

Tragate Bilgi Teknolojileri Firmasıyla Toplantı Düzenlendi

Endonezya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu, 24 Ocak 2020 Cuma günü bilgi teknolojileri ve uluslararası ticaret geliştirme alanında faaliyet gösteren Tragate Bilgi Teknolojileri A.Ş. firmasıyla bir toplantı düzenledi. Toplantıda Endonezya ve Türkiye’deki firmaların uluslararası ticaretini geliştirebileceği dijital pazaryeri hakkında fikir alışverişi yapıldı.

Toplantıya Ticaret Müşaviri Iwan Wijaya Mulyatno ve TraGate ortaklarından Enes Bahadır ile Özlem Bacak katıldı.

Ticaret Müşaviri Iwan Wijaya Mulyatno, Türkiye’deki firmaların Endonezya firmalarından; sentetik ve suni devamsız lifler, kauçuk ve kağıt-karton ürünlerini oldukça kaliteli ve rekabetçi fiyatlarla satın alabileceğinden ve Endonezya – Türkiye arasındaki uluslararası ticaretin gelişmesi için pek çok çalışma içerisinde olduklarından bahsetti.

TraGate Kurucu Ortağı Enes Bahadır ise tragate.com’un Türkiye’nin uluslararası ticaret açısından en nitelikli firmalarından oluşan bir dijital pazaryeri olduğunu, şu an itibarıyla 8300 firma ve 130.000 ürünün bu pazaryerinde mevcut olduğunu, firma ve ürün sayısının her geçen gün arttığını ifade etti. Bahadır, “tragate.com Endonezya firmaları için hem Türkiye’den ihracatçı firma bulma konusunda hem de kendi ürünlerini satabilecekleri nitelikli Türkiye firmalarını bulma konusunda en iyi şekilde hizmet verecek bir dijital pazaryeridir.” dedi.

Son derece samimi bir sohbet ortamında gerçekleşen toplantı neticesinde, her iki ülkenin uluslararası ticaretini geliştirmek adına dijital platformların iletişim kolaylığı sağlayarak, olumlu etkileri olacağı konusunda fikir birliğine varıldı.