Arama

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi “Endonezya Ülke Günü” Programını Başarıyla Gerçekleştirildi

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi “Endonezya Ülke Günü” Programını Başarıyla Gerçekleştirildi

Endonezya ekonomisi, ticaret ve yatırım fırsatları hakkında bilgi vermek için 3 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilen Endonezya Ülke Günü, Endonezya Başkonsolosluğu ve İstanbul DTM işbirliğinde İstanbul DTM binasında düzenledi.

Türk iş dünyasından yaklaşık 100 kişi tarafından coşkuyla takip edien etkinlikte konuşmacı olarak Endonezya Başkonsolosu ve perakende giyim alanında lider bir Türk şirketi olan LC Waikiki firmasından Asya-Batı Sahra Operasyon Direktörü katıldı.

Endonezya Başkonsolosu Herry Sudradjat Endonezya ekonomisi ve özellikle kauçuk, çay, kahve, deniz ürünleri, iplik, tekstil, orman ürünleri gibi Endonezya’nın önde gelen ihraç ürünlerinin Türkiye’ye ihracı ve Endonezya’da altyapı sektöründe yatırım kaynağı ülke olarak, Endonezya mevcut iş fırsatları Tekstil, orman ürünleri ve ayrıca altyapı sektörüne yatırım konularında bilgi verdi. Sunulan diğer bir önemli bilgi ise, İstanbul Başkonsolosluğu tarafından Türkçe ve İngilizce dillerinde Endonezya ihraç ürünleri hakkında bilgiler içeren www.endonezyaurunleri.com ve instagram ve facebook gibi diğer sosyal medya kanalları hakkındaydı.

Bu arada, LC Waikiki, 2017 yılının ortasından bu yana Endonezya’daki başarı hikayesini ve 19 Mayıs 2018’de Surabaya’da açılacak yeni şubeleri hakkında bilgi paylaştı.

Endonezya nispeten iyi bilinmesine ragmen birçok kişi Endonezya’yı ticaretlerini genişletme destinasyonu olarak görmemektedir. Bu nedenle, DTM İstanbul’daki Endonezya Ülke Gününün Türk iş dünyasını Endonezya’ya yaklaştırması bekleniyor.

Sözkonusu etkinlikte ele alınan Endonezya iş fırsatları konusunun yanısıra kahve ve kimyasallar gibi birçok ürün ithalatı konusunda da Türk katılımcılar istekte bulundu.