Arama

Endonezya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu geçerli kanunlar çerçevesinde Endonezya’nın önceliklerinin korunması, konsolosluk faaliyetlerinin yürütülmesi, çalışma bölgesi olan İstanbul, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Kocaeli ve Yalova illerinde ikamet eden Endonezyalı vatandaşlara hizmet sağlanması görevlerini yürütmektedir.

Endonezya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu, yukarıda bahsedilen görevlerin yerine getirilmesinin yanı sıra Türkiye ile olan ikili ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi görevini de yerine getirmektedir. Bu noktada Endonezya ürünlerinin Türkiye’de tanıtım faaliyetleri ve  Endonezya’ya yatırım yapmak isteyen Türk firmalarına gerekli bilgilerin sağlanması hizmetlerini de sunmaktadır. 

Endonezya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’nun faaliyetleri ve yapılan çalışmalar sonucunda 2011 yılında Cakarta’da Endonezya ve Türkiye devlet başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda alınan kararlar çerçevesinde 2023 yılında iki ülke arasındaki toplam ticaret hacminin 10 milyar ABD Doları seviyelerine ulaşması hedeflenmektedir.